PORADNIK SZAMANA SMOKA (2022)

#1

03-29-2016, 10:11 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-20-2016, 06:40 AM przez Werka.)

Ktoś zwrócił się do mnie z prośbą o poradnik szamana smoka w prywatnej wiadomości stwierdziłam, że trochę go zmienię i wkleję także tutaj. Nie jestem stuprocentową znawczynią, więc jak znajdziecie błąd to śmiało piszcie.

SZAMAN SMOK PORADNIK SZAMANA SMOKA (1)

PORADNIK SZAMANA SMOKA (2)

Jest to postać pod hity, ze skilli bije mniej niż z jednego hita (oczywiście mam na myśli większy lv, chociaż jak ma się perf EQ to na mniejszym też potrafi się wykazać)

.

POCZĄTEK:
Instruktorzy mocy umiejętności są zbugowani, smok daje healer'a, a healer smoka.

STATYSTYKI:
Na początku jako pierwsze int, następnie siła, hp, no i zręczność.
Na wyższym lv polecam kupić zmiankę skilli i zamienić hp na zręczność.

EQ WOJENNE I KLASÓWKI:

Wojenne:
Broń: 10 lud, 15 inta, 15 siła, 10 szycia, 10 kryta (kd woj ninja sura + druga broń kd szaman woj ninja lub sura to już Wasz wybór)
Zbroja: 4x abs - miecze, 2 ręka, sztyle, strzały wartość ataku, na mniejszym lv zamiast wartości 3k pz (kd wiadome)
Hełm: 10 lud, 15 magia, 10 trucie - można także 10 szybkości ataku, 30 regeneracji pż, 10 unik strzały
Tarcza: nno, 15 blok ciosów, 10 luda, 15 inta, 15 siła
Kolce: 10 lud 4x abs- miecze, sztyle, 2reka, strzały
Buty i naszyjnik: na małym lv radze zrobić 4x abs takie jak wyżej + 3k pz jednak przy EQ na +190 lv 3k pż zamieniamy na kryta bądź piątego abs - wachlarze, ja jestem za krytem, ponieważ na wojnie wp może zdjąć Ci kryta więc dobrze mieć trochę w zapasie (Dlaczego nie zostawiamy pż? Moim zdaniem jest to zbędny bon, bo później hp mamy pod dostatkiem i te 9k z całego EQ nie robi wielkiej róznicy)
Drugi naszyjnik - na 90lv to nie problem, a strasznie się przydaje z abs na szamana: dzwony, wachlarze, 2reka, miecze, sztyle - zakładamy go jakby na wojnie było więcej szamanów.
Bransa: 3k pż, 10 ludzi, 15 magia, 10 do pż, 10 szycia

6/7 bony
W każdym z tych itemków robisz 6/7 bon wartość ataku i inteligencja. Niektórzy mówią, aby zaopatrzyć się w "lewe" EQ do bufa - tzw w 6/7 musimy mieć tylko inta i robić siła wartość jako 6/7 bon.
Według mnie jest to zbędne bo takie full EQ podnosi hity o max 2k, mi osobiście nie chciałoby się zmieniać ciągle takowego EQ na wojnie czy bijatyce w m1, byłoby to bez sensu jedynie strata czasu, dodatkowe nerwy. Wyobraźcie sobie, że gdy tylko padniesz musicie cofać się do koła aby zmienić EQ i dać sobie buffa, ta sama sytuacja z buffem dla kogoś, kto o to poprosi. W m1 jeszcze przejdzie, ale na wojnie? Kiepsko. Nie zmienisz - bijesz z gównianym błogo, co prowadzi do szybkiego umierania.
Jeżeli już decydujecie się na siłę i wartość - zrób sobie osobną szamankę do buffania głównej postaci - wychodzi znacznie prościej.

Klasowe:
Jeżeli chcecie już robić EQ klasowe, które według mnie jest zbędne to:
Tarcza, hełm, kolce oraz bransa zostają (jak w wojennym)
Wachlarz: tak jak wyżej tyle, że kd szycia kryta/zaklęcia i klasowe.
Zbroja: abs na daną klasę 3k pż, wartość ataku, szybkość zaklęcia, 10 obrażeń do pż / Osobiście zamiast szybkości zaklęcia dałabym drugiego abs np do mieczy 2rękę, ponieważ skoro nie bijemy ze skilli to po co nam zaklęcie
Naszyjnik: 3k pz, 10 kryt, 10 szycie, abs na daną klasę, 30 regeneracja pz.
Buty: abs na daną klasę, 10 kryt, 8 szybkości ataku, 3k pż

6/7 bony
Jeżeli wybraliście EQ klasowe wtedy w 6/7 robisz wartośc ataku i siłę.
Potrzebne będzie tylko EQ do buffka - zmieniasz je przed pojedynkiem, buffasz się i bijesz.

Ważne!
Klasówki to straszna strata redek robi się je zazwyczaj jak wiesz ze nie będziesz dalej expic np zostajesz na 130lv i postać wtedy "maxujesz" lub też wtedy gdy masz max EQ, lv i zwyczajnie nie masz co zrobić z redkami. Można oczywiście robić je razem z wojennym ale szczerze mówiąc - powodzenia w wydawaniu redek na ulepki i niekiedy czytanie napisu
''ulepszenie nie powiodło się'' na +190lv.

Klasowe tarcze:
Jeśli chcesz robić klasowe tarcze to korzystaj z nich do max 190 full EQ, potem są zbędne na szamana, strasznie obniżają hity nawet o 4k a zadawane obrażenia wcale nie zrobią Ci tak wielkiej różnicy. Co więcej będziesz nazywany ''klasowcem'' - chociaż dla mnie jest to bez sensu, bo tarcza to tarcza, a w pojedynku chodzi o wygraną.

ZWIERZĄTKA (TZW PETY):
Szamanowi smokowi nie może zabraknąć petów wyexpionych do 99lv!
Phoenixa ognia używamy jako wojennego/przy bijatyce w m1, chociaż nie zawsze, zależy to głownie od ilości danej klasy postaci z którymi się bijesz.

EQ DO MAX BUFFA:
Dzwonek: na 110lv (ma wbudowany int) w 1-5 potrzeba jedynie 15inta, 20 zaklęcia oraz kd zaklęcia.
Perłowy naszyjnik: (ma wbudowany int, trudny do zdobycia tzw. ''unikat'') + przetopy
Niebiańskie kolczyki: zrób tylko przetopy
Jako 6/7 bon oczywisty jest int.

SKILLE W PVP:
Nie używaj skilli w pojedynkach ani na wojnach wyjątkiem jest skowyt który "odpycha, przewraca" przeciwnika, polecam walnąć combo czyli 3 hity i od razu skowyt. Niektórzy (w tym ja) używają latającego talizmana, gdy przeciwnik znajduje się daleko, a nacisnął już zgodę na pojedynek, zawsze to jakieś obrażenie zanim ta osoba dobiegnie do Ciebie.

WACHLARZ CZY DZWONEK?
Wachlarz ma większe dmg o jakieś 1.5k, a dzwon jest szybszy jednak na mniejszym lv polecam zacząć od wachlarza bo dzwonek ma wbudowany lud dopiero na 215 poziomie o ile się nie mylę. Radzę go zrobić dopiero wtedy, gdy całe EQ będzie już gotowe mam na myśli gobi, nie boga.
Dzwonek dobrze sprawdza się na sure wp, czy też woja bodego.

PRZETOPY:
Gdy będziesz w stanie to zrób przetopy. Najlepiej robić taki item perf z nieb łez, dopiero potem zacznij ulepszać, bo trudno będzie o 6/7 bon a wydawanie na zmianki to strata redek. Zbierz 10 takich czystych kolczyków i dodawaj 6/7 bon dodaniami, lipne 6 bony wyrzucaj na ziemię - wyjdzie znacznie taniej.
Topy można dodać do bransy, kolców i naszyjnika.

Uwaga!

Nie noś przetopów na marne, najlepiej ulepsz je na jak największy poziom (nawet większy niż Twoje EQ) nie zapominaj zdejmować po pvp lub wojnie, najlepiej korzystaj z nich tylko wtedy gdy sytuacja tego wymaga, ponieważ gdy trzeci najwięcej dający topek skończy się niestety nie dają już aż takiego ''kopa''. Pamiętaj, że topy po ulepszeniu na 90lv są niewidoczne, możemy jedynie rozplanować w głowie ile czasu ma nasz ostatni przetop i jak często możemy zakładać takie biżu.

PODSUMOWANIE POSTACI:
Pewnie zastanawialiście się jak dobra postacią jest szaman smok? Powiem szczerze swoimi hitami potrafi poskładać każdego w pojedynku, lecz jeśli przeciwnik będzie miał na niego abs to traci swoją moc. Jednak nie oszukujmy się, kto robi aż tyle abs na szamana? O wiele lepiej niż w pojedynkach szaman sprawdza się na wojnach i bijatykach grupowych, mało kto zakłada wtedy abs. Z full EQ możesz wbijać się w cztery osoby i zanim zabija Ciebie Ty zdążysz ubić dwóch z nich. Wymaxowany smok na wysokim lv poprzez błogo potrafi utrzymać na sobie sporą liczbę bijących go osób. Nawet jeśli nie uda Wam się zabić nikogo to uwierzcie, że prędzej czy później będziecie śmiać się do monitora z tego, że biją Cię w przykładowo czwórkę a Ty dalej nie padasz. Uważajcie na sury wp, rozpro "boli" i strasznie denerwuje.
Wadą szamana jest monotonność, mało zabawy, bo przecież ciągle bijesz hitami, niektórym może się znudzić ale wtedy wystraczy kupić tylko broń i zbroje na sure i mamy dwie postacie.

Całość została napisana przeze mnie, nie życzę sobie kopiowania poradnika.

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Amb. Frankie Simonis

Last Updated: 09/26/2022

Views: 5830

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Amb. Frankie Simonis

Birthday: 1998-02-19

Address: 64841 Delmar Isle, North Wiley, OR 74073

Phone: +17844167847676

Job: Forward IT Agent

Hobby: LARPing, Kitesurfing, Sewing, Digital arts, Sand art, Gardening, Dance

Introduction: My name is Amb. Frankie Simonis, I am a hilarious, enchanting, energetic, cooperative, innocent, cute, joyous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.