LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (2022)

Niekwestionowanym liderem rynku pakietów biurowych jest Microsoft Office. Programy Word, Excel czy PowerPoint stały się tak naprawdę synonimami edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i programu do tworzenia prezentacji. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na zasilanie kasy firmy z Redmond. Darmowy pakiet biurowy LibreOffice jest dynamicznie rozwijany i stanowi poważną alternatywę dla drogiego oprogramowania Microsoftu, tym bardziej, że możemy go wykorzystywać również w celach komercyjnych.

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (1)

Na rynku darmowych pakietów mamy jednak obecnie spore zamieszanie. Pakiet LibreOffice wciąż musi walczyć o przychylność użytkowników, którzy wybierają OpenOffice. Czym różnią się oba darmowe pakiety? Który jest lepszy? Z którego powinniśmy korzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Trochę historii

Na początek warto przyjrzeć się nieco historii darmowych pakietów biurowych. Wszystko zaczęło się od projektu OpenOffice.org rozwijanego przez Sun Microsystems (który stworzył OpenOffice jako projekt open source na bazie pakietu StarOffice). Pierwsza wersja pakietu ujrzała światło dzienne 1 maja 2002 roku. W 2010 roku Sun Microsystems zostało przejęte przez Oracle.

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (2)

Krótko po zmianie dowodzenia wielu twórców OpenOffice.org zaczęło opuszczać projekt. Wielu z nich zaangażowało się w tworzenie nowej inicjatywy – organizacji non-profit The Document Foundation, której dziełem jest darmowy i otwarty pakiet LibreOffice. Pierwsza wersja LibreOffice została wydana 25 stycznia 2011 roku.

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (3)
(Video) Top 5 Best FREE MICROSOFT OFFICE Alternatives (2022)

Na początku 2011 roku Oracle zdecydowało o zakończeniu rozwoju OpenOffice.org. Projekt (kod źródłowy, znaki towarowe itp.) został przekazany organizacji Apache Software Foundation, która to przemianowała pakiet na Apache OpenOffice. Pierwsze wydanie zobaczyliśmy 8 maja 2012 roku.

LibreOfficeApacheOpenOffice
DeweloperTheDocumentFoundationApacheSoftwareFoundationPierwszewydanie25.01.201108.05.2012Najnowszewydanie01.02.201712.10.2016wersjejęzykowe11038stronaWWWlibreoffice.org(https://www.libreoffice.org/)openoffice.org(https://www.openoffice.org/)

Obecna sytuacja W dużym skrócie obecna sytuacja wygląda następująco: Apache OpenOffice to umierający projekt, który rozwijany jest przez garstkę deweloperów, a LibreOffice ma się świetnie i co rusz widzimy nową wersję pakietu.

Braki kadrowe to problem, z którym Apache Software Foundation zmaga się praktycznie od początku pracy nad OpenOffice. Od jakiegoś czasu coraz poważniej mówi się o uśmierceniu projektu. Nic dziwnego – niewielka społeczność pracująca nad pakietem nie jest w stanie zapewnić regularnych i częstych aktualizacji, które zapewnią naprawę błędów i luk w zabezpieczeniach, nie wspominając nawet o wprowadzaniu nowych funkcji.

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (5)

LibreOffice to inna bajka. Projekt jest dynamicznie rozwijany i zdecydowanie wyprzedził swojego starszego brata pod względem stosowanych rozwiązań i nowych funkcji. Nowe wersje pojawiają się w regularnym cyklu wydawniczym. Z pakietu LibreOffice, poza użytkownikami domowymi i firmami, korzysta coraz więcej administracji rządowych w wielu krajach.

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (6)

Dlaczego więc OpenOffice wciąż może pochwalić się ogromną liczbą użytkowników i jest regularnie pobierany przez nowe osoby, które szukają darmowego pakietu biurowego? W dużym stopniu odpowiada za to marka, jaką stał się OpenOffice. Wielu z nas to właśnie dzięki OpenOffice zaczęło przygodę z darmowym pakietem biurowym, a nazwa ta stała się niemal synonimem bezpłatnej alternatywy dla oprogramowania Microsoftu. Zamieszanie na tle właścicielskim, początkowa nieufność wobec nowego projektu pod nazwą LibreOffice, a wreszcie przyzwyczajenie użytkowników – wszystko to odpowiada za utrzymującą się na wysokim poziomie popularność „umierającego pakietu”.

(Video) Bezpłatny pakiet biurowy Libre Office - Opinia i Test

Porównanie pakietów biurowych

Wychodząc z tego samego źródła, LibreOffice i Apache OpenOffice oferują te same programy składowe:

 • Writer – edytor tekstu pozwalający na sprawne przygotowanie różnorodnych dokumentów.
 • Calc – arkusz kalkulacyjny z rozbudowaną bazą funkcji, również tych znanych z Excela.
 • Impress – program do tworzenia prezentacji z obsługą podobną do PowerPointa.
 • Draw – edytor grafiki wektorowej pozwalający na tworzenie różnorodnych schematów, diagramów itp.
 • Math – moduł do tworzenia i obsługi formuł matematycznych oraz innych zapisów naukowych.
 • Base – program do zarządzania bazami danych z logiką działania zbliżoną do Accessa.
LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (7)

Oba pakiety można zainstalować na wszystkich najpopularniejszych platformach (Windows, macOS, Linux). Znacznie różnią się jednak dostępnymi wersjami językowymi. LibreOffice może pochwalić się ponad setką wersji, natomiast Apache OpenOffice przetłumaczono na trzykrotnie mniej języków. Pakiety są dostępne po polsku, więc nie jest to rozstrzygający argument – świadczy jednak o zaangażowaniu i potencjale danego projektu. Warto dodać, że twórcy LibreOffice intensywnie pracują również nad rozwojem wersji mobilnej (LibreOffice Viewer) oraz internetowej (Collabora Online).

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (8)

Porównywane pakiety biurowe korzystają z otwartego formatu plików Open Document Format. Jest to domyślne rozszerzenie dla zapisywanych plików. Jedną z największych zalet LibreOffice i OpenOffice jest jednak obsługa formatów znanych z pakietu Microsoft Office. Dzięki temu możemy bez trudu dzielić się plikami z osobami korzystającymi z komercyjnego rozwiązania. LibreOffice wyraźnie punktuje swojego starszego brata w tym obszarze. Apache OpenOffice obecnie nie umożliwia zapisywania plików w formacie Microsoft Office opartym na języku XML (mowa o wprowadzonych od wersji 2007 rozszerzeniach: .docx, .xlsx, .pptx itd.). OpenOffice pozwala jedynie na ich odczytywanie i często ma z tym problemy – zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych dokumentach. LibreOffice bez trudu radzi sobie z obsługą wszystkich plików Microsoft Office, z wydania na wydanie jest w tym coraz lepszy.

 • LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (9)
 • LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (10)
(Video) Najlepszy bezpłatny program pakiet biurowy - co wybrać

Różnice między pakietami widać też w interfejsie. Już na pierwszy rzut oka zobaczymy, że deweloperzy LibreOffice starają się rozwijać ten klasyczny, lecz przejrzysty układ okien z panelami, które grupują wszystkie najbardziej przydatne narzędzia. W przypadku Apache mamy niby to samo, ale widać, że dla OpenOffice czas się trochę zatrzymał, od dawna nie ma tu żadnych innowacji. W LibreOffice wprowadzono również czytelny ekran startowy z miniaturami ostatnio otwieranych dokumentów, a niedawno w wersji 5.3 zaprezentowano pasek Notebook Bar, który z pewnością zwiększy zainteresowanie pakietem (zwłaszcza wśród zagorzałych zwolenników tzw. Wstążki w Microsoft Office).

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (11)

LibreOffice: po prostu nowoczesność

Różnice w tempie rozwoju obu pakietów widać na każdym kroku. W LibreOffice znajdziemy na przykład przydatne narzędzie do integracji z usługami w chmurze, jak Dysk Google, dzięki czemu możemy bezpośrednio pracować i zapisywać pliki na naszym koncie.

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (12)

Mocnym punktem LibreOffice jest możliwość wykorzystania mocy karty graficznej do przyspieszenia obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym, dzięki wykorzystaniu bibliotek OpenCL. W przeprowadzonych przez nas testach mogliśmy zaobserwować nawet kilkusetkrotne przyspieszenie – docenią to wszyscy ci, którzy pracują z dużymi dokumentami.

Młodszy brat OpenOffice’a może pochwalić się także zdecydowanie nowocześniejszym i wygodniejszym obszarem nagłówka i stopki w dokumentach. W przypadku Apache OpenOffice mamy do czynienia z wydzielonym polem tekstowym, które – delikatnie mówiąc – nie wygląda najlepiej.

Kolejna różnica – kompresja obrazków. W LibreOffice wprowadzono narzędzie do zmniejszania rozmiaru wykorzystywanych grafik. Ułatwia to pracę nad rozbudowanymi projektami – liczne zdjęcia i grafiki bardzo szybko mogą zwiększyć rozmiary pliku i spowodować problemy z jego płynną obsługą.

W przypadku arkusza kalkulacyjnego Calc wspomniane różnice w interfejsie są jeszcze bardziej widoczne. Dostęp do popularnych i przydatnych narzędzi w OpenOffice jest utrudniony i często wymaga sięgania do paska menu – w LibreOffice większość narzędzi znajdziemy dzięki ikonom na pasku narzędziowym. LibreOffice Calc oferuje również bardziej rozbudowane i dopracowane narzędzie do formatowania warunkowego. Dodatkowo, LibreOffice wyposażono w narzędzia statystyczne do obsługi różnych miar i testów.

Program do prezentacji Impress jest najbardziej podobny w obu pakietach, jednak i tutaj można znaleźć elementy na korzyść LibreOffice. Wyposażono go bowiem w więcej szablonów do wykorzystania. Efekty przejścia między slajdami w LibreOffice znajdziemy o wiele szybciej niż w OpenOffice dzięki ikonom prezentującym poszczególne animacje.

(Video) Bezpłatny pakiet biurowy Open Office - Opinia

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (14)

Twórcy LibreOffice zadbali również o zdecydowanie bardziej przemyślany układ okna programu Math. Wprowadzanie skomplikowanych formuł matematycznych w Apache OpenOffice to duże wyzwanie – jest po prostu niewygodne.

 • LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (15)
 • LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (16)

Na zakończenie drobnostka, która świadczy jednak o tym, że to LibreOffice cały czas idzie do przodu i rozwijany jest kompleksowo. Tylko LibreOffice Writer uraczy nas bezpośrednim dostępem do statystyk tworzonego dokumentu z licznikiem słów na pasku stanu. W Apache OpenOffice musimy wybrać stosowną opcję z menu programu.

LibreOffice czy OpenOffice: który darmowy pakiet biurowy jest lepszy? (17)

Podsumowanie: nie ma żadnych wątpliwości

Werdykt jest nieunikniony. To LibreOffice wychodzi zwycięsko z pojedynku ze swoim starszym bratem i można uznać go za najlepszy darmowy pakiet biurowy. Oferuje wszystkie najbardziej potrzebne narzędzia do tworzenia profesjonalnych dokumentów. LibreOffice jest przy tym regularnie aktualizowany, a cykl wydawniczy przewiduje nieustanne dodawanie nowych funkcjonalności. Wydaje się, że The Document Foundation jest na dobrej drodze, by LibreOffice zdobył ogromną popularność wśród użytkowników na całym świecie.

LibreOffice

 • Regularnie rozwijany i aktualizowany
 • Nowoczesny i przejrzysty interfejs, NotebookBar jako odpowiednik Wstążki Microsoft Office
 • Wykorzystanie mocy obliczeniowej karty graficznej
 • Pełna obsługa plików Microsoft Office
 • Dostępna wersja 64-bitowa dla Windows
(Video) Instalacja pakietu biurowego LibreOffice - Wizerunek to warunek

Apache OpenOffice

Sporadyczne aktualizacje, niepewna przyszłość Brak innowacji w interfejsie użytkownika Mniejsza wydajność Ograniczona kompatybilnośćz dokumentami Microsoft Office, brak zapisu w formacie OOXML (np. .docx) Na Windows tylko wersja 32-bitowa

Dlatego warto jak najszybciej przesiąść się na LibreOffice – dotychczasowi użytkownicy OpenOffice docenią liczne zmiany i odświeżenie interfejsu, a osoby korzystające do tej pory z Microsoft Office będą mile zaskoczone możliwościami darmowego pakietu biurowego.

FAQs

Jaki jest najlepszy darmowy Office? ›

Po pierwsze - LibreOffice

Jeżeli ktoś kiedykolwiek rozglądał się za darmową alternatywą dla pakietu Office, nie ma szans, by nie natknął się w pierwszej, drugiej i trzeciej kolejności na LibreOffice, lub, jak to się mówiło drzewiej - OpenOffice.

Jaki pakiet biurowy za darmo? ›

Apache OpenOffice

To również całkowicie darmowy pakiet biurowy i jeden z większych konkurentów dla Microsoft Office.

Jaki Office do biura? ›

Poszukując optymalnego rozwiązania dla biura warto pomyśleć o zakupie Microsoft Office 365 Business, z którego może korzystać aż 300 osób w jednym czasie i korzystać z wielu funkcjonalności - oprócz podstawowych, do dyspozycji użytkowników pozostają m.in. Exchange, SharePoint i MicrosoftTeams.

Czy LibreOffice jest kompatybilny z MS Office? ›

Zauważanie poprawiono kompatybilność z plikami MS Office, szczególnie DOCX i PPTX oraz plikami XML z Excela 2003. W programie Calc poprawiono prędkość działania w dokumentach z wieloma komentarzami, stylami i śledzeniem zmian.

Co jest lepsze LibreOffice czy OpenOffice? ›

OpenOffice pozwala jedynie na ich odczytywanie i często ma z tym problemy – zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych dokumentach. LibreOffice bez trudu radzi sobie z obsługą wszystkich plików Microsoft Office, z wydania na wydanie jest w tym coraz lepszy. Różnice między pakietami widać też w interfejsie.

Co zamiast LibreOffice? ›

Apache OpenOffice to pakiet oprogramowania biurowego typu open source do tworzenia tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, grafik, baz danych i nie tylko. Można go pobrać i używać całkowicie bezpłatnie w dowolnym celu oraz zainstalować na dowolnej liczbie komputerów.

Czy LibreOffice jest za darmo? ›

LibreOffice to zupełnie darmowy pakiet biurowy, który stanowi świetną alternatywę dla płatnego Microsoft Office. Dzięki aplikacjom w nim zawartym użytkownik może tworzyć i edytować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, a także bazy danych.

Czy LibreOffice jest legalny? ›

Chciałbym przedstawić dzisiaj całkowicie darmowy, legalny i kompletny pakiet biurowy LibreOffice. Użytkownicy Linuxa z pewnością znają już ten produkt, gdyż jest on umieszczony w repozytoriach (gotowy do pobrania), a w niektórych wersjach dostępny jest od razu po instalacji systemu (np. w Linux Mint).

Co to LibreOffice? ›

LibreOffice to wolny, darmowy i wieloplatformowy pakiet biurowy o szerokich możliwościach. Jest następcą OpenOffice używanym codziennie przez miliony osób na całym świecie. Czytelne i wszechstronne narzędzia pozwolą Ci na wykorzystanie Twojego potencjału w pracy biurowej i własnych projektach.

Ile kosztuje program Open Office? ›

Open Office jest całkowicie za darmo, można go pobrać z Internetu i używać, ale mimo tego wiele idei i wysiłku włożono w opracowanie go.

Jaki Office dla jednoosobowej firmy? ›

Microsoft Office Home & Business 2021 to niezbędnik jednoosobowej działalności. W ramach pakietu Microsoft Office Home & Business 2021 zyskujesz dostęp do najważniejszych aplikacji, które pomagają w realizacji bieżących zadań, od przygotowania prostych dokumentów, po samodzielną księgowość.

Jaki Office warto kupić? ›

Microsoft Office 2021 będzie dobrym rozwiązaniem dla małych firm, które chcą korzystać z profesjonalnych narzędzi, ale nie potrzebują dodatkowych funkcji czy zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Office 2021 sprawdzi się w również w domu, wśród uczniów i studentów lub nauczycieli.

Czy Open Office jest za darmo? ›

Pakiet Open Office możemy pobrać za darmo ze strony Apache.org. Dostępne są wersje na Linuksa, Mac OS oraz Windows. Najnowsza wersja ma oznaczenie 4.1.9 i pochodzi z 7 lutego 2021 r.

Czy OpenOffice jest po polsku? ›

Open Office - Funkcje otwartego pakietu biurowego

Opublikowana wersja pakietu biurowego OpenOffice.org 4.1.11 dostępna jest w pełnej polskiej (pl) wersji językowej.

Czy Open Office jest darmowy dla firm? ›

Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Obok LibreOffice jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office.

Jak pobrać Libre Office? ›

Żeby mieć na komputerze program Writer, trzeba ściągnąć cały pakiet LibreOffice. Najnowsza wersja znajduje się na stronie pl.libreoffice.org/pobieranie. Zakładam, że masz opanowane podstawy obsługi komputera i potrafisz bez problemu ściągnąć plik z sieci, a potem go uruchomić.

Jaki pakiet biurowy do domu? ›

LibreOffice to najpopularniejsza alternatywa dla pakietu biurowego od Microsoftu. Będący rozwinięciem OpenOffice zestaw oprogramowania funkcjonuje na rynku od 2010 roku. Oferowane w ramach LibreOffice aplikacje mają te same nazwy, co dostępne w OpenOffice. Są to więc Writer, Calc, Impress, Draw, Base oraz Math.

Jak pobrać pakiet Office 365 za darmo? ›

Jak korzystać z Office 365 za darmo (bez pobierania)

Przejdź bezpośrednio do witryny Office, klikając przycisk „Pobierz” w pasku bocznym (nie spowoduje to pobrania żadnych plików na dysk komputera, a jedynie przekieruje Cię do strony Office 365).

Jaki Word jest darmowy? ›

Libre Office zamiast Microsoft Office

Libre Office to lekki i rozbudowany, a co najważniejsze, w pełni darmowy pakiet. Składa się z edytora tekstu, oprogramowania do prezentacji oraz arkusza kalkulacyjnego - odpowiedników popularnego Worda, PowerPointa oraz Excela.

Co wchodzi w skład LibreOffice? ›

W skład LibreOffice wchodzi sześć aplikacji:
 • Writer - edytor tekstu. ...
 • Calc - arkusz kalkulacyjny. ...
 • Impress - program do prezentacji. ...
 • Draw - edytor graficzny. ...
 • Base - program do obsługi baz danych. ...
 • Math - edytor formuł.
1 Apr 2017

Jak otworzyć plik LibreOffice w Wordzie? ›

Otwieranie pliku w formacie Plik tekstowy OpenDocument w programie Word
 1. Kliknij kartę Plik.
 2. Kliknij przycisk Otwórz.
 3. Aby wyświetlić tylko pliki zapisane w formacie OpenDocument, na liście Pliki typu kliknij pozycję Plik tekstowy OpenDocument.
 4. Kliknij plik, który chcesz otworzyć, a następnie kliknij przycisk Otwórz.

Jak usunąć LibreOffice? ›

Kliknij na przycisk Start w rogu ekranu, z prawej kolumny wybierz Panel sterowania. W nowym oknie wybierz polecenie Odinstaluj program. Pojawi się lista wszystkich programów zainstalowanych na komputerze. Tam należy odszukać LibreOffice i kliknąć na nim dwukrotnie (lub na przycisku Odinstaluj, który jest nad listą).

Jakie pliki otwiera LibreOffice? ›

LibreOffice Viewer to program na Androida służący do wyświetlania dokumentów zapisanych w Open Document Format: odt, ods i odp, tych z MS Office: docx, xlsx and pptx oraz starszych: doc, xls i ppt.

Co zamiast Microsoft Word? ›

Programy - WPS Office, LibreOffice, Apache OpenOffice, Wordpad
 • WPS Office - najmniej popularny (jeśli wziąć pod uwagę ilość pobrań) pakiet biurowy, któremu jednak warto dać szansę. ...
 • LibreOffice - cieszący się większą popularnością pakiet, w skład którego wchodzi, między innymi, edytor tekstu LibreOffice Writer.
3 Aug 2021

W jakim formacie zapisuje LibreOffice? ›

Na początek trochę teorii: Microsoft Office i LibreOffice domyślnie używają innych formatów plików do zapisywania dokumentów. Libre korzysta z otwartego standardu ODF (zwany też jako OpenDocument lub ISO/IEC 26300), co ma tę zaletę, że każdy producent może bez problemu dodać obsługę tych plików w swoim programie.

Jaki rodzaj licencji ma LibreOffice? ›

LibreOffice (LO) – darmowy, wieloplatformowy pakiet oprogramowania biurowego o otwartym kodzie źródłowym. Rozpowszechniany jest na licencji MPL. Został stworzony na bazie kodu źródłowego pakietu OpenOffice.org (obecnie Apache OpenOffice), który z kolei powstał na bazie StarOffice.

Jak wstawic numer stron w LibreOffice? ›

Ustawiamy kursor w wybranym miejscu stopki. Korzystamy z ikony wstawiania nowego pola i wybieramy pozycję Numer strony. Pole z numerem strony zostaje wstawione w stopce w całym dokumencie. Jeśli chcemy dostosować stosowaną przez Writera numerację, klikamy na pole z numerem strony prawym przyciskiem i wybieramy Pola.

Jaki program do robienia tabeli? ›

Nie trać czasu na skomplikowane oprogramowanie. Szablony Canva to szybki sposób na tworzenie atrakcyjnych i prostych tabel porównawczych. Wystarczy kliknąć wykres, aby dodać własne dane. Utwórz tabelę porównawczą w kilka minut.

Jak zainstalować Open Office za darmo? ›

Jak pobrać OpenOffice

Kliknij przycisk „Pobierz” w pasku bocznym, aby przejść bezpośrednio do witryny Apache OpenOffice. Wybierz posiadaną wersję systemu operacyjnego, a następnie kliknij przycisk „Pobierz pełny instalator”. Po pobraniu pliku instalatora, kliknij, aby go uruchomić.

Czy w Open Office jest Excel? ›

Otwieranie i zapisywanie arkusza w formacie Arkusz kalkulacyjny OpenDocument (ods) za pomocą programu Excel. Pliki można otwierać i zapisywać w formacie Arkusz kalkulacyjny OpenDocument (ods), który jest używany w niektórych aplikacjach arkuszy kalkulacyjnych, takich jak programy OpenOffice.org Calc i Google Docs.

Czy można używać Office dla użytkowników Domowych w firmie? ›

Microsoft udostępnił nowe wersje oprogramowania Office, rozdzielając je na przeznaczone do użytku firmowego lub domowego. Każda z nich zawiera takie aplikacje, jak Word, Excel, czy PowerPoint. Są to licencje wieczyste, z których możemy korzystać bezterminowo na jednym komputerze (Windows lub Mac).

Ile kosztuje Microsoft Office 2021? ›

W ramach Microsoft 365 otrzymujesz programy Word, Excel, PowerPoint i Outlook oraz 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze na każdą osobę na wszystkie Wasze pliki, muzykę, zdjęcia, filmy i nie tylko. Udostępniaj i współpracuj z innymi osobami na wszystkich swoich urządzeniach. 29,99 zł/mies.

Czym się różni Office 2019 od 2021? ›

W porównaniu do Office 2019, wersja 2021 ponownie wprowadza aplikację OneNote oraz dodaje znaną, popularną aplikację do obsługi wiadomości – MS Teams. MS Office jest dostępny w wielu językach oficjalnie wspieranych przez Microsoft.

Ile kosztuje Office na Windows 10? ›

Office 365 ile kosztuje

Microsoft 365 Family od 429,99 zł/rocznie. Microsoft 365 Business Basic od 4,20 euro za użytkownika/miesiąc (umowa roczna) Microsoft 365 Business Standard od 10,50 euro za użytkownika/miesiąc (umowa roczna)

Czy Outlook jest za darmo? ›

Aplikacja Outlook jest dostępna za darmo, ale może zawierać reklamy.

Ile kosztuje wgranie pakietu Office? ›

Microsoft Office 365 Personal 1PC/MAC 1Rok – 201,99 zł Office 365 Home 5 użytkowników PC/MAC 1Rok – 329,99 zł Microsoft Office 365 Business 5 PC/MAC 1Rok – 469,99 zł Microsoft Office 365 Business Premium 5 PC/MAC 1Rok – 549,99 zł

Jak się nazywa Darmowy Office? ›

LibreOffice to zupełnie darmowy pakiet biurowy, który stanowi świetną alternatywę dla płatnego Microsoft Office. Dzięki aplikacjom w nim zawartym użytkownik może tworzyć i edytować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, a także bazy danych.

Jak pobrać Microsoft Office 365 za darmo? ›

Jak korzystać z Office 365 za darmo (bez pobierania)

Przejdź bezpośrednio do witryny Office, klikając przycisk „Pobierz” w pasku bocznym (nie spowoduje to pobrania żadnych plików na dysk komputera, a jedynie przekieruje Cię do strony Office 365).

Jak pobrać microsoft word za darmo? ›

Jak korzystać z Microsoft Word za darmo

Wejdź na stronę Office.com. Zaloguj się przy pomocy posiadanego konta Microsoft lub utwórz darmowe konto. Kliknij ikonę Word, aby rozpocząć pracę z programem.

Jaki pakiet Office wybrać do domu? ›

Microsoft Office 2021 będzie dobrym rozwiązaniem dla małych firm, które chcą korzystać z profesjonalnych narzędzi, ale nie potrzebują dodatkowych funkcji czy zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Office 2021 sprawdzi się w również w domu, wśród uczniów i studentów lub nauczycieli.

Jak korzystać z pakietu Office za darmo? ›

Możesz korzystać z Microsoft Office za darmo jeśli korzystasz z tych narzędzi prywatnie. Na komputerze możesz zalogować się do swojego konta Microsoft, na urządzeniach mobilnych zainstalować bezpłatne aplikacje z Google Play.

Jaki program biurowy na Windows 10? ›

Ranking pakietów biurowych [2021]
 1. Microsoft Office. Pakiet biurowy MS Office jest aktualnie najlepszym i najpopularniejszym zestawem aplikacji tego typu. ...
 2. WPS Office. ...
 3. Google Docs (Dokumenty Google) ...
 4. Microsoft 365. ...
 5. LibreOffice. ...
 6. Apache OpenOffice.
24 Jan 2021

Czy Office jest darmowy w Windows 10? ›

Istnieją jednak sposoby uzyskania pakietu Office w systemach operacyjnych Windows 10 i Windows 11 za darmo. Możesz je mieć również na swoim smartfonie z systemem Android lub iOS.

Ile kosztuje pakiet Office? ›

Office 365 ile kosztuje

Microsoft 365 Family od 429,99 zł/rocznie. Microsoft 365 Business Basic od 4,20 euro za użytkownika/miesiąc (umowa roczna) Microsoft 365 Business Standard od 10,50 euro za użytkownika/miesiąc (umowa roczna)

Czy Outlook jest za darmo? ›

Outlook jest jednym z flagowych produktów Microsoftu, a od niedawna integralną częścią pakietu Office. Nie każdy wie, że aby korzystać z tego klienta pocztowego nie trzeba uiszczać żadnych opłat - dostępna jest wersja online!

Czy Office 365 jest za darmo? ›

Korzystaj bezpłatnie z Office 365

Uczniowie, studenci i pedagodzy kwalifikujących się instytucji edukacyjnych mogą bezpłatnie się zarejestrować w usłudze Office 365 Education, która obejmuje programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, a teraz także Microsoft Teams, oraz inne narzędzia.

Jaki Word jest darmowy? ›

Libre Office zamiast Microsoft Office

Libre Office to lekki i rozbudowany, a co najważniejsze, w pełni darmowy pakiet. Składa się z edytora tekstu, oprogramowania do prezentacji oraz arkusza kalkulacyjnego - odpowiedników popularnego Worda, PowerPointa oraz Excela.

Co zamiast Worda za darmo? ›

Wszystkie prezentowane tu rozwiązania są darmowe. Na tej stronie: Programy - WPS Office, LibreOffice, Apache OpenOffice, Wordpad. Rozwiązania w chmurze - Google Docs i Word Online.

Dlaczego nie mam Worda na komputerze? ›

Jeśli nie możesz znaleźć pakietu Office po odświeżeniu systemu Windows 8 lub Windows 8.1, być może został on usunięty. Aby ponownie zainstalować pakiet Office, wybierz wersję, którą chcesz zainstalować, i wykonaj odpowiednie czynności.

Który Office jest najlepszy? ›

Najnowszą wersja okraszona numerem (Office 2021) jest często pierwszym wyborem wśród nowych, wkraczających na rynek, przedsiębiorców. Alternatywą dla tego pakietu jest usługa chmurowa w postaci Microsoft 365.

Ile kosztuje Microsoft Office 2021? ›

W ramach Microsoft 365 otrzymujesz programy Word, Excel, PowerPoint i Outlook oraz 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze na każdą osobę na wszystkie Wasze pliki, muzykę, zdjęcia, filmy i nie tylko. Udostępniaj i współpracuj z innymi osobami na wszystkich swoich urządzeniach. 29,99 zł/mies.

Videos

1. Zamiennik Libre Office / Microsoft Office dla Linuxa czyli WPS Office - Instalacja i spolszczenie
(Świat Linuksa)
2. Przygotowanie dokumentów firmowych w programie Writer z pakietu LibreOffice - Wizerunek to warunek
(Wizerunek to warunek)
3. Jak używać formuły JEŻELI w OPEN OFFICE CALC - darmowy arkusz kalkulacyjny ?
(Andrzej Iwaniuk)
4. Darmowa alternatywa dla pakietu MS Office #1
(Evir)
5. MICROSOFT 365 CZY OFFICE 2021 - CO LEPIEJ WYBRAĆ? | poradnik onex.store
(onexstore)
6. Jak POBRAĆ i ZAINSTALOWAĆ OFFICE 2019 w 2022 roku. (ZA DARMO)!!!
(Muzzi)

Top Articles

Latest Posts

Article information

Author: Margart Wisoky

Last Updated: 10/30/2022

Views: 5889

Rating: 4.8 / 5 (78 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Margart Wisoky

Birthday: 1993-05-13

Address: 2113 Abernathy Knoll, New Tamerafurt, CT 66893-2169

Phone: +25815234346805

Job: Central Developer

Hobby: Machining, Pottery, Rafting, Cosplaying, Jogging, Taekwondo, Scouting

Introduction: My name is Margart Wisoky, I am a gorgeous, shiny, successful, beautiful, adventurous, excited, pleasant person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.