Czym jest mentoring i dlaczego warto z niego korzystać [coaching biznesowy] (2023)

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Mentoring daje rozwiązanie na pytania dotyczące właściwych wyborów. A jak dobrze wiesz, to jakie decyzje podejmiesz będzie miało wpływ na to jak potoczy się Twoje życie.
Poniżej zamieszczam historię, na temat dwóch osób.

Czym jest mentoring i dlaczego warto z niego korzystać [coaching biznesowy] (2)

Mentoring szkolenie
Zamów sesję mentoringową już teraz

+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl

Tak podobnych, a jednak tak innych. Wraz z rozwiązaniem problemu. Problemu, który trapił jednego z nich, bo przecież miało być inaczej…

(Video) Czym jest mentoring biznesowy? Czym się różni od coachingu? | Greg Albrecht Podcast

Dam Ci odpowiedź i wnioski które wysnujesz sam. Poznasz sekret zdobywania przewagi nad innymi. Ale…

Czy mentor miał z tym coś wspólnego?

Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku:
Pewnego pięknego wiosennego popołudnia, dwadzieścia lat temu, dwoje młodych ludzi ukończyło studia. Mieli ze sobą wiele wspólnego. Oboje byli dobrymi uczniami, dobrze wyglądali i jak przystało na młodych i ambitnych, pełni pozytywnej energii.

Ostatnio, Ci dwaj mężczyźni wrócili do swojej uczelni na zjazd absolwentów.
Pomimo tych lat, które minęły wciąż byli do siebie podobni. Oboje założyli szczęśliwe rodziny, mieli dzieci i nawet pracowali od momentu ukończenia studiów w tej samej firmie, bardzo znanej korporacji.

Ale istniała pewna różnica. Jeden z mężczyzn był kierownikiem małego zespołu, a drugi CEO. Dyrektorem generalnym na całą Polskę.

Co spowodowało różnicę

Zawartość strony

 • 1 Co spowodowało różnicę
 • 2 Mentoring inny niż wszystkie
 • 3 Wiedza to potęga
 • 4 Mentoring, czym jest – definicja
 • 5 Etymologia słowa „mentor”
 • 6 Cele mentoringu
 • 7 Rodzaje mentoringu
 • 8 Mentoring w praktyce
 • 9 Kto potrzebuje mentora?
 • 10 Mentoring w pracy i mentoring w firmie
 • 11 Mentoring a coaching różnice
  • 11.1 Mentoring i coaching, różnica nr 1:
  • 11.2 Mentoring i coaching, różnica nr 2:
  • 11.3 Mentoring i coaching, różnica nr 3:
  • 11.4 Mentoring i coaching, różnica nr 4:
 • 12 Wyjątkowa oferta
 • 13 Inwestycja w sukces
 • 14 Czym jest mentoring biznesowy i dlaczego warto z niego korzystać [coaching]

Czy zastanawiałeś się kiedyś, tak jak ja, co powoduje takie różnice w życiu ludzi? Tu nie chodzi o wrodzoną inteligencję, talent czy poświęcenie. Kluczowe również nie jest to czy dana osoba chce odnieść sukces, a druga nie.
Różnica tkwi w tym, że niektórzy podejmują lepsze decyzje. To jakie informacje posiadają i jaki robią z nich użytek.

I dlatego piszę teraz ten tekst, dla Ciebie i dla ludzi takich jak Ty, którzy szukają sposobu na podejmowanie lepszych decyzji w życiu. Odpowiedzią jest mentoring.

Mentoring inny niż wszystkie

Widzisz, mentoring u osoby, która ma realne rezultaty w prowadzeniu swoich firm i doradzaniu innym, a także doradztwie personalnym i coachingu począwszy od ludzi mających „zwykłe” życie, po gwiazdy estrady, jest jedynym słusznym wyborem. Pomyśl, jaką wiedzę możesz zdobyć na nurtujące Cię pytania, tak aby podejmować najlepsze dla siebie decyzje, od osoby która przez ostanie lata miała setki klientów.

Każdy Twój problem spotyka się z dogłębną analizą opartą na pełnym doświadczeniu. Mentoring u Rafała Szrajnerta, gwarantuje skuteczny system pomagający Tobie podejmować najlepsze decyzje.

(Video) Na czym polega mentoring i coaching? Jak z nich skorzystać? -mentor z referencjami Małgorzata Warda

Wiedza to potęga

Mentoring, czym jest – definicja

Czym jest mentoring i dlaczego warto z niego korzystać [coaching biznesowy] (3)

Definicja, co to jest Mentoring mówi, że jest to relacja, w której bardziej doświadczony, lub bardziej kompetentny człowiek (nauczyciel), który pomaga wprowadzić i nauczyć mniej doświadczoną lub mniej kompetentną personę pewnych umiejętności. Mentor może być starszy, lub młodszy od ucznia, ale musi mieć pewną specjalizację. Jest to połączenie nauki i rozwoju pomiędzy kimś z dużym doświadczeniem i kimś, kto chce się uczyć. Jak widzicie jest to prosta do zrozumienia definicja mentoringu.
Mentoring znaczenie:
Mentoring to model edukacji oparty na zasadzie bardziej doświadczonego mentora, który kieruje swoim protegowanym, lub podopiecznym. Mentoring jest czymś więcej niż tradycyjną metodą stylu nauczyciel-uczeń. Mentorzy mogą udzielać różnego rodzaju porad, w zależności kim są, np. duchowych, emocjonalnych, lub finansowych.

Wiele firm sponsoruje programy mentorskie, aby zapewnić młodszym pracownikom przyszłe role kierownicze.


Coaching i mentoring mogą być skutecznym podejściem do rozwoju pracowników. Oba zyskały na popularności, a wielu pracodawców wykorzystuje je do podnoszenia umiejętności, wiedzy i wyników swoich podopiecznych w zakresie określonych umiejętności i celów.Zadzwoń już teraz.
+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl

Poniżej lista wyjaśniająca czym są i dlaczego są takie ważne (praktyczne przykłady z prawdziwych sytuacji):

Szkolenia biznesowe dla firm
Szkolenia umiejętności miękkie
Szkolenia sprzedażowe
Konsulting
Doradztwo biznesowe

Coaching
Motywacja
Strategia błękitnego oceanu
Jak rozwinąć firmę
Szkolenie NLP

Etymologia słowa „mentor”

Etymologia słowa „mentor” wywodzi się od starożytnych Greków (mitologia).
W Odysei Homera imię takie nosił syn Alkimosa, który był przyjacielem króla Itaki, Odyseusza. Podczas wyprawy wojennej pod Troję Odyseusz powierzył Mentorowi sprawowanie opieki nad swoją żoną Penelopą i synem Telemachem.
Filozofowie (np. Sokrates) przyjmowali rolę mentora dla młodych mężczyzn, którzy wykazywali się wielkim potencjałem przywódczym. W zamian ich protegowani zgodzili się kontynuować relacje mentorskie z własnymi uczniami. Proces mentoringu, synergii doświadczenia mistrza z chęcią nauki młodzieży trwał w średniowieczu wraz z nadejściem systemu gildii. Mistrzowie rzemieślnicy przyjmowali obiecujących uczniów jako praktykantów.
Cały proces mentoringu może mieć inne nazwy, ale nadal liczy się silna więź między mentorem, a protegowanym/uczniem. W japońskiej kulturze biznesowej, senior executive o nazwie „sempai”, bardzo często łączy się z młodszym pracownikiem, zwanym „kohai” lub „kosai”. Ta relacja mistrz/uczeń jest utrzymywana przez więź lojalności, przywiązania i zaufania. Większość aspektów życia kohai (juniora, czy ucznia) jest dokładnie badanych przez nauczyciela sempai.

Cele mentoringu

Cele mentoringu to przede wszystkim pomoc w podejmowaniu najlepszych dla siebie decyzji. Mentor musi umieć się profesjonalnie komunikować, pomagać określić ramy i cel współpracy. To nie mogą luźne spotkania. Cel mentoringu- to poważna relacja, która powinna dać przekonanie dla obu stron, że to nie był stracony czas. Natomiast samym celem mentoringu jest przede wszystkim rezultat jakiego oczekuje klient, lub w późniejszym okresie partner biznesowy. Bo często właśnie bywa, że przy dobrej współpracy i wynikach zaczyna się ona zazębiać.

Kim jest mentor? Mentor biznesowy, czy po prostu mentor jako osoba to persona, która stanowi ważny element na drodze Twojego rozwoju. Ktoś taki jest niezbędny, albowiem dzieli się z Tobą swoją wiedzą i przede wszystkim doświadczeniem.

Rodzaje mentoringu

Rodzaje mentoringu ze względu na jego wzrost zainteresowania zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Skoro mentoring jet odpowiedzialny za doskonalenie, to rodzaje mentoringu powinny uwzględniać wszystkie gałęzie życia i biznesu, w których możliwa jest poprawa. Ogólnie mentoring ze względu na rodzaje podzielony może być na:

Mentoring w biznesie (korporacyjny, firmowy- czyli mentoring biznesowy ) – rodzaj mentoringu, kiedy mentor pełni rolę doradcy oraz przewodnika na różnych etapach kariery zawodowej (mentor osoby). Dodatkowo jeśli posiada wiedzę biznesową, może pełnić rolę doradcy.

(Video) ❗ Dlaczego warto mieć dobrego Mentora ?

Mentoring wdrożeniowy, branżowy – mentor pełni rolę osoby wyznaczonej do pomocy, przy zdobywaniu przez kandydatów na wyższe stanowiska odpowiednich kwalifikacji.

Mentoring społeczny – praktycznie podobny do coachingu. Mentor zapewnia pomoc i wsparcie osobom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Mentoring w praktyce

Mentoring w praktyce – stosuje się dwa typy mierzenia rezultatów.
Metoda I – skoncentrowana na procesie
Metoda II – skoncentrowana na rezultatach
W praktyce, metoda I dotyczy działalności i aktywności. Jakie zadania zrealizowano i jakie są ich efekty. Metoda II bada wpływ pracy mentora, na cele końcowe.

W praktyce zaleca się oba typy ewaluacji.

Kto potrzebuje mentora?

W dzisiejszych konkurencyjnych czasach pomoc mentora może dać Ci przewagę, która odróżni Cię od reszty i konkurencji. Masz możliwości i zasoby, aby zmienić pracę, lub awansować w obecnej firmie, ale coś cię powstrzymuje. Czy nie skorzystałbyś na relacji z kimś, kto może zapewnić Ci wiedzę, wgląd, wsparcie, wskazówki i otwarte drzwi?

Mentoring w pracy i mentoring w firmie

Mentoring w pracy, podobnie jak mentoring w firmie daje ogromne rezultaty. Skoro przeczytałeś już większość tego artykułu to wiesz, że w zależności od stanowiska i celu, mentor w firmie i w pracy może pomóc rozwinąć swoją karierę, nabyć nowe umiejętności potrzebne do awansu, rozwinąć firmę, czy pracowników.

Mentoring a coaching różnice

Mentoring i coaching, różnica nr 1:

Coaching jest zorientowany na zadania i rezultaty. Nacisk kładziony jest na konkretne kwestie, takie jak bardziej efektywne zarządzanie czasem i zadaniami, umiejętność przemawiania publicznego, czy uczenie się strategicznego myślenia. Wymaga to specjalisty, czyli coacha, który jest w stanie nauczać jak rozwijać te umiejętności.

Mentoring dąży do zapewnienia bezpiecznego środowiska, w którym mentor dzieli się wszystkimi kwestiami mającymi wpływ na Twój sukces zawodowy i osobisty. Chociaż konkretne cele uczenia się, lub kompetencje (czyli to co oferuje coaching) mogą być wykorzystane jako podstawa do stworzenia relacji, jej uwaga wykracza poza te obszary, włączając w to rzeczy, takie jak równowaga między życiem zawodowym a życiem osobistym, pewność siebie, postrzeganie siebie i to, w jaki sposób podejmować dobre decyzje.

Mentoring i coaching, różnica nr 2:

Coaching jest krótkotrwały. Trener może z powodzeniem angażować się z klientem na krótki okres, może nawet na kilka sesji. Trening trwa tak długo, jak jest potrzebny, w zależności od celu na jakim Tobie zależy.
Mentoring jest zawsze długoterminowy. Mentoring, aby odnieść sukces, wymaga czasu, w którym obaj partnerzy mogą się wzajemnie uczyć i budować atmosferę zaufania, która tworzy środowisko, w którym osoba korzystająca, może czuć się bezpiecznie w dzieleniu się rzeczywistymi problemami, które wpływają na jego sukces. Udane relacje mentorskie trwają od 6 miesięcy.

Mentoring i coaching, różnica nr 3:

Coaching jest oparty na wydajności. Celem coachingu jest poprawa osiąganych wyników w pracy. Obejmuje to zarówno podnoszenie obecnych umiejętności, jak i nabywanie nowych umiejętności. Gdy coachee (osoba coachowana) z powodzeniem nabywa umiejętności, trener nie jest już potrzebny.
Mentoring jest oparty na rozwoju. Celem mentoringu jest rozwój jednostki, nie tylko dla obecnej pracy, ale także dla przyszłości. Uczysz się wtedy jak podejmować najlepsze decyzje i kształtujesz swoją osobowość już do końca życia.

Mentoring i coaching, różnica nr 4:

Coaching nie wymaga długiego przygotowania ze strony coacha. Coaching można przeprowadzić niemal natychmiast na dowolny temat. Jeśli firma stara się zapewnić coaching dużej grupie osób, to z pewnością zaangażuje się w wiele projektów w celu określenia obszaru kompetencji, potrzebnej wiedzy i narzędzi oceny, ale niekoniecznie wymaga to długiego czasu realizacji.
Mentoring wymaga fazy projektowej w celu ustalenia strategicznego celu mentoringu, głównych obszarów relacji, konkretnych modeli mentoringu i konkretnych komponentów, które będą kierować relacją, w szczególności procesu dopasowywania.

(Video) Coach biznesowy czy szarlatan – jak ich odróżnić? | Greg Albrecht Podcast

Powyższe różnice przedstawiają jednocześnie cele mentoringu , możesz zobaczyć jak wygląda mentoring w praktyce i w pracy .

Wyjątkowa oferta

Przekonaj się czy mamy rację, korzystając z wyjątkowej oferty, otrzymując pierwsze 2 miesiące za pół ceny (przy planie półrocznym), natomiast otrzymując 5 miesięcy za pół ceny (przy planie rocznym). Są to 2 pakiety o najkrótszych terminach jakie oferujemy, gdyż mentoring zwłaszcza dla firmy i kariery, to praca długofalowa na lata.

Możesz też skorzystać z naszej lepszej oferty kupna – płacąc za wybrany pakiet w całości z góry, Twoja inwestycja to tylko 70% ceny podstawowej.

Wystarczy, że zadzwonisz i skonsultujesz z nami najlepsze rozwiązanie dla siebie. W ten sposób otrzymujesz gwarancję, udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania i masz pewność, że otrzymasz dokładnie to czego potrzebujesz.

Jeśli czujesz, tak jak my, że jest to uczciwa i rozsądna propozycja, będziesz chciał bez żadnego opóźnienia zobaczyć, co dla Ciebie może zrobić nasz program mentorski z Rafałem Szrajnertem i dołączyć do grona zadowolonych ludzi sukcesu. Prosimy więc o bezpośredni kontakt pod numer wskazany na końcu wpisu, abyśmy mogli rozpocząć poprawę Twoich wyników, tak szybko jak to możliwe.

A jeśli chodzi o tych dwóch kolegów, o których wspomniałem na początku. Oboje skończyli te same studia, w tym samy czasie i rozpoczęli pracę w tej samej firmie. Więc co sprawiło, że ich życie w biznesie aż tak się różniło?

Wiedza. Użyteczna wiedza, jakie decyzje podejmować. Jaką drogą iść i co dokładnie zrobić.

Inwestycja w sukces

Nie mogę obiecać Ci, że sukces w tempie ekspresowym do Ciebie przyjdzie, po pierwszych 1-2 spotkaniach na żywo, czy to na skype. Za to zagwarantować mogę, że znajdziesz odpowiedź na wszystkie swoje pytania, zawsze rzetelne i użyteczne.

Z poważaniem,
Rafał Szrajnert
Mentor


Korzystając z mentoringu możesz również dołączyć do grupy ludzi którzy podejmują dobre decyzje, ucząc się i odnajdując odpowiedzi, co wpłynie na Twój sukces całościowo, przez kolejne lata.Skontaktuj się teraz
+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl

PS. Musimy dodać, że wystawiamy faktury VAT, co jest dużym plusem i stanowi Twoją ulgę w podatku.
Czy cena mentoringu i związanego z nim rozwoju osobistego jest siebie warta? Czy może postanawiasz borykać się przez kolejne, dni, lata, miesiące z problemami i brakiem odpowiedzi na nurtujące siebie pytania? Rozwiązanie jest blisko, nawet bliżej niż myślisz…

Czym jest mentoring biznesowy i dlaczego warto z niego korzystać [coaching]

Nasz mentee musi posiadać zaufanie w tym co robi menedżer. Cykl rozwojowy spotkań mentoringowych w organizacji powoduje że możesz zwiększyć swój potencjał i dlatego zawsze warto z niego skorzystać.

(Video) Mentoring. Co to takiego, dlaczego jest taki ważny i dlaczego warto z niego skorzystać

Mentor i mentee muszą darzyć siebie zaufaniem, tylko to może pomóc w osiągnięciu rozwoju zawodowego, a zadaniem mentora jest to żeby ułatwić przebieg procesu nauki. Chcesz żeby ktoś bardziej doświadczony mógł podzielić się swoją wiedzą?

FAQs

Czym jest mentoring biznesowy? ›

Co to jest mentoring biznesowy

Czyli mentorowanie to skracanie procesu uczenia się komuś, kto na przykład rozwija swój biznes. Mentor pokazuje ścieżki, przykłady sytuacji, zachowań, które przyniosły właściwe rezultaty.

Co to jest mentoring? ›

Mentoring polega na zbudowaniu relacji między mentorem a uczniem. Tym pierwszym w przypadku pracowników jest osoba, która ma wieloletnie doświadczenie na danym stanowisku, doskonale radziła sobie z powierzanymi obowiązkami i odniosła sukces. Może podzielić się wiedzą, podpowiadać, dawać wskazówki.

Dlaczego warto mieć mentora? ›

Mentor, jako człowiek z większym doświadczeniem i wiedzą przyjmuje pod swoje skrzydła ucznia, którego wprowadzi w meandra nowego tematu. To rozbudowany proces, który polega na systematycznym wyjaśnianiu przyczyn, wspierania rozwiązywania problemów i przekazaniu dobrych praktyk, by z ucznia wydobyć maksymalny potencjał.

Dlaczego liderzy potrzebują mentorów? ›

Kogoś, z kim można będzie przegadać dylematy czy challenge'ować swoje pomysły, Mentor może być źródłem inspiracji, ale też motywacji, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Może pomóc spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy, rzucić nowe światło, dostrzec coś czego lider sam nie widział.

Czym różni się coaching od mentoringu? ›

Mentor, jako ekspert, samemu stanowi przykład do naśladowania i demonstruje pożądane postawy, udziela rad i wskazówek, dzieli się doświadczeniem. W coachingu celem jest rozwój potencjału osobistego wystarczającego do osiągania stawianych celów, a nie przekazywanie wiedzy i doświadczeń.

Jak być dobrym mentorem? ›

Można nauczyć się słuchać i zadawać dobre pytania. Jednak żeby być dobrym mentorem trzeba być otwartym na innych, wykazywać się dużą empatią, mieć poczucie humoru i luz. Kiedy dajemy mentee swój czas warto czuć się swobodnie i niczego w zamian nie oczekiwać, choć, ja uważam, że pomagając innym otrzymujemy bardzo wiele.

W czym pomaga mentor? ›

Motywuje, angażuje i zachęca do pracy. Mentoring, oparty na ciągłym wsparciu zapewnia okazję do uczenia i rozwoju, nie tylko dla ,,ucznia" ale i ,,trenera". Pierwszy, dzięki pracy z mentorem poznaje swoje mocne strony, rozwija samoświadomość oraz dąży do realizacji własnego potencjału.

Czego oczekujesz od mentora? ›

Jak powinien wyglądać „idealny” mentor?
 • Komunikuje się skutecznie z otoczenie i mentee, przekazuje dane i wiedzę
 • Przekazuje instrukcje w obszarze, który jest ćwiczony.
 • Udziela natychmiast konstruktywnej informacji zwrotnej na temat postępów swojego ucznia.
12 Jan 2019

Kto powinien być mentorem? ›

Nauczycielowi odbywającemu przygotowanie do zawodu nauczyciela dyrektor szkoły przydziela spośród nauczycieli mianowanych lub dyplomowanych mentora. Co do zasady mentorem nie może być nauczyciel zajmujący stanowisko kierownicze. Wyjątkiem są przedszkola, szkoły i placówki, o których mowa w art. 1 ust.

Jak przygotować się do mentoringu? ›

Jak przygotować się do pracy z mentorem
 1. Szanuj czas (swój oraz mentora) i zrób research. ...
 2. Określcie zasady współpracy. ...
 3. Przygotuj się do spotkania. ...
 4. Mentor nie wykona Twojej pracy. ...
 5. Bądź szczery/-a i otwarty/-a.
12 Apr 2019

Jak zdobyc mentora? ›

Mentora możesz zdobyć, nawet jeśli znajduje się poza kręgiem twoich kontaktów. Zanim postawisz pytanie, pozwól się poznać. Twitter, Medium czy LinkedIn są idealnymi miejscami do nawiązywania interesujących, profesjonalnych znajomości. Pobuszuj w serwisach i znajdź użytkowników odpowiadających twoim kryteriom.

Co zyskuję Mentor? ›

Mentor inspiruje, aktywizuje do działania, zachęca do refleksji, pomaga w realizacji celów i wzmacnia w samorealizacji.

Jakie cechy powinien mieć dobry lider? ›

rysu przywództwa efektywnego lidera wymienia: entuzjazm, integralność, wytrzymałość, uczciwość, ciepło, życzliwość i pewność siebie. Adair wyróżnia ponadto trzy najważniejsze obszary, w ramach których każdy przywódca powinien podejmować działania: związane z zadaniem, z potrzebami grupy oraz z potrzebami jednostek.

Co to znaczy być dobrym liderem? ›

Dobry lider to osoba, która ma w sobie inspirację dla innych. Inspiruje zespół, aby podążali w kierunku obranym przez lidera i wspólnie realizowali cel. Dobry lider umiejętnie prowadzi zespół, dowartościowuje go i potrafi zmotywować do działania. Podnosi kwalifikacje swoje i zespołu, jakim zarządza.

Co to jest coaching? ›

Zgodnie z definicją międzynarodowej instytucji International Coaching Federation, coaching to “towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału.”

Ile trwa mentoring? ›

Jeżeli chcesz rozwiązać konkretny problem lub rozważyć kilka istotnych dla Ciebie kwestii, to pełny cykl trwa zwykle od 3 do 10 sesji (mentoring ad hoc).

O czym rozmawiać z mentorem? ›

Oprócz własnej refleksji warto sięgnąć do literatury. Znajomość wielu punktów widzenia utwierdzi młodego człowieka w jego opiniach albo pozwoli mu zastanowić się nad ich słusznością. W obu przypadkach będzie to mocny fundament dla rozmowy z mentorem.

Videos

1. Czym jest mentoring? | Agnieszka Lipka
(Dobry Trener szkolenia)
2. Mentoring, mentorzy, mentee?
(by Zebza)
3. Coaching w firmie, czy warto z niego korzystać?
(parpgovpl)
4. 12 Wszystko o coachingu - coaching czy mentoring różnice i podobieństwa
(Robert Łężak)
5. Czym jest mentoring programowania?
(devmentor.pl)
6. [AgilePMO] LIVE SESSION #5: Mentoring - co to takiego?
(AgilePMO - Zwinne przywództwo by Małgorzata Kusyk)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Kerri Lueilwitz

Last Updated: 09/09/2023

Views: 5852

Rating: 4.7 / 5 (67 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kerri Lueilwitz

Birthday: 1992-10-31

Address: Suite 878 3699 Chantelle Roads, Colebury, NC 68599

Phone: +6111989609516

Job: Chief Farming Manager

Hobby: Mycology, Stone skipping, Dowsing, Whittling, Taxidermy, Sand art, Roller skating

Introduction: My name is Kerri Lueilwitz, I am a courageous, gentle, quaint, thankful, outstanding, brave, vast person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.